Archiwum 24 czerwca 2015


O zielonej kawie słów kilka
Autor: poradydietetyczne
Tagi: zielona kawa   suplementy diety   tabletki odchudzające   preparaty na odchudzanie  
24 czerwca 2015, 17:12

Nie jest lekarstwem, wyszukanym suplementem diety ani żadnym innym specyfikiem na receptę. Fenomen czy naciągana teoria, niemająca pokrycia w rzeczywistości? Jak to naprawdę jest z zieloną kawą?


Dostępna bez recepty

Zielona kawaprzyciąga przede wszystkim brakiem specjalistycznych pozwoleń na jej zakup. Nie potrzeba żadnych pieczątek, przepisów lekarzy, po prostu idziemy do sklepu zielarskiego lub kolonialnego, przyglądamy się dostępnym rodzajom ekstraktu i kupujemy. Testowanie wywaru na własnym „guście” jak i czytanie specjalistycznych artykułów okazuje się bardziej przydatne niż stronniczy komentarz, których na pęczki można znaleźć i przeczytać na forach tematycznych.

 

Mamy już preparaty z zielonej kawy, pozostaje już tylko zaparzenie gorącą wodą (najlepiej zahamować grzanie wody tuż przed wrzeniem, w okolicach 90 stopni) i próbowanie smaku. Tradycyjni „kawosze”, specjaliści od małych czarnych, mogą poczuć się z początku rozczarowani. Neutralny, nijaki, gorzkawo-cierpki - z takimi ocenami najczęściej spotykają się ci którzy rozpoczynają swoją przygodę z „zieloną”.


Dostępna w różnej jakości

Herbaciarnie i sklepy kolonialne zaoferują nam produkty różnego kalibru. Z najprostsze saszetki zielonego „pobudzacza” zapłacimy kilka, kilkanaście złotych, za firmowe preparaty z zielonej kawy sprzedawca poprosi na o ponad sto złotych. Cena ma swoje odniesienie i znaczenie, co później wyczuwają smakosze zielonej. Słabszej jakości opakowania z saszetkami mogą rozczarować, nie tylko z powodów czysto smakowych, ale i odchudzających.

 

Nie zastąpi diety i ruchu

To główna przyczyna swoistego boomu na zielony „cud”. Ludzie sięgają nie tylko po saszetki i preparaty, co wygodniejsi, nie mogący pogodzić się z trudnym smakiem wybiorą tabletki z zielonej kawy. W przypadku odchudzania nie ma jednak drogi na skróty. Poleganie wyłącznie na zastępowaniu posiłków i fizycznej aktywności tabletkami z zielonej kawy to droga do nikąd. Jedynie jako uzupełnienie kompleksowej diety, programu treningowego może przynieść oczekiwane efekty.

Wypadanie włosów – przyczyny
Autor: poradydietetyczne
Tagi: łysienie   wypadanie włosów   sposoby na wypadanie włosów   tabletki na włosy  
24 czerwca 2015, 17:12

Włosy w dużej mierze świadczą o stanie zdrowia danej osoby. Bardzo często problemy z czupryną są sygnałem alarmującym. Jednym z największych problemów, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet jest oczywiście nadmierne wypadanie włosów. Trzeba jednak pamiętać, że każdego dnia wypada określona ilość włosów, które odrastają. Dopiero w momencie kiedy wypada ich więcej niż zwykle warto zacząć szukanie przyczyn. Pierwszą z nich jest najczęściej nieprawidłowa dieta. Włosy nie są przez ludzki organizm traktowane priorytetowo, dlatego bardzo często zdarza się, że wartości odżywcze są dostarczane im na samym końcu, po zaspokojeniu potrzeb najważniejszych organów. Wówczas bywa, że ich ilość nie jest wystarczająca i włosy są osłabione. Podstawą jest poprawa diety. Doskonale spisują się również różnego rodzaju suplementy. Tabletki na wypadanie włosów można dzisiaj znaleźć w zasadzie w każdej aptece, ich asortyment jest naprawdę bardzo szeroki.

Czasami włosy wypadają ze względu na długotrwały stres lub nieprawidłową pielęgnację i używanie agresywnych kosmetyków. Warto więc przyjrzeć się swoim rytuałom i poprawić ewentualne błędy. Problemem może być jednak łysienie. Wyróżnia się kilka typów łysienia. Diagnozę musi postawić specjalista, na podstawie konkretnych badań. Łysieć mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sposób leczenia jest oczywiście dopasowywany do rodzaju problemu. Często źródłem kłopotów jest chora tarczyca, dlatego warto zbadać ten organ. Zdarza się też, że nadmierne wypadanie jest spowodowane brakiem równowagi hormonalnej, głównie zbyt dużą ilością androgenów lub nadwrażliwością na ich działanie.

Reasumując, przyczyn łysienia jest bardzo dużo i jeśli chce się podjąć skuteczną walkę z wypadaniem włosów, pierwszym krokiem jest poszukanie przyczyny. Najlepiej skierować swoje kroki do dermatologa, który obejrzy skórę głowy i wskaże możliwe powody, dla których włosy wypadają w nadmiernych ilościach. Im wcześniej się postawi diagnozę tym lepiej, ponieważ łatwiej jest odzyskać utracone włosy.