Prosto z salonu czy używane auto?
Autor: poradydietetyczne
Tagi: auto   pożyczka   kupno samochodu  
30 maja 2016, 12:59

Jak wiadomo, każdy chciałby mieć w swoim posiadaniu najbardziej szykowny, wygodny a często także taki samochód, którym mógłby się pochwalić swoim znajomym. Przed kupnem nowego samochodu musimy zdecydować się, czy wolimy dokonać tego zakupu w salonie samochodowym, czy też kupić używane już auto.

Powstaje również pytanie, skąd weźmiemy pieniądze na nasz zakup? Jeśli nasze źródła finansowania są dość mizerne dobrą opcją jest skorzystanie z kredytu samochodowego. Co prawda, kredyt samochodowy, jak każdy inny kredyt musi być udzielony na podstawie określonych warunków, ale jednak jest to dość prosta metoda uzyskania pieniędzy na nowy samochód. Jeśli chodzi o kredyty samochodowe, to lepiej decydować się na zakup samochodu z tak zwanej drugiej ręki.

Może się bowiem okazać, że nawet najtańszy kredyt samochodowy uzyskany na zakup samochodu prosto z salonu może dla wielu osób stać się wyzwaniem nie do pokonania. Ceny samochodów kupowanych prosto od dealera są często astronomiczne i przeciętnie zarabiająca osoba może tylko pomarzyć o takiej inwestycji. 

Natomiast z pewnością uzyskamy pozytywną decyzję kredytową w przypadku, gdy posiadamy dość stabilne źródło utrzymania, a planowany przez nas zakup sięga kilkunastu tysięcy złotych. Banki bardzo chętnie udzielają tego typu kredyty samochodowe, ponieważ jest to jednak jakieś zobowiązanie, a dochody z tytułu odsetek, kosztu kredytu oraz prowizji dla banku naprawdę mogą stanowić dla instytucji bankowej satysfakcjonujące kwoty.

 Co prawda, można także różnie trafić i dlatego powinniśmy przede wszystkim sprawdzać aktualne oferty poszczególnych banków, jeśli planujemy tego rodzaju inwestycję. Pożytecznym narzędziem w tym celu jest z pewnością ranking kredytów samochodowych, ponieważ oferty poszczególnych banków mogą bardzo od siebie odbiegać w tym zakresie. Przed przystąpieniem do starań o udzielenie kredytu na zakup samochodu powinniśmy zatem sprawdzić, czy wybrana przez nas oferta to naprawdęnajlepszy kredyt samochodowy.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz