Co warto wiedzieć o kredytach konsolidacyjnych?...


Autor: poradydietetyczne
Tagi: długi   produkty bankowe   zobowiązania   konsolidacja kredytów  
09 sierpnia 2016, 13:28

Łatwa dostępność kredytów i różnego rodzaju pożyczek sprawia, że chętnie decydujemy się na kolejny dług – nawet jeśli już spłacamy jakieś zobowiązania. Niektórzy lekkomyślnie podpisują umowy z bankami lub firmami udzielającymi pożyczek, co może skutkować przykrymi konsekwencjami.

Na czym polega konsolidacja kredytów

Kredyty konsolidacyjne w dużym uproszczeniu są połączeniem posiadanych do tej pory zobowiązań wobec banków czy innych instytucji finansujących – mogą to być kredyty (gotówkowe, hipoteczne, samochodowe) oraz takie zadłużenia, jak np. wykorzystane limity na kartach kredytowych bądź saldo na rachunku osobistym. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim zamiast kilku rat do spłaty w różnych terminach otrzymujemy tylko jedną, która w dodatku może być niższa od łącznej sumy tych dotychczasowych. Oprócz tego wydłuża się czas kredytowania, co oznacza, że mamy niższe raty do spłacenia w ciągu dłuższego okresu czasu.

Znajdź korzystną ofertę

Wiele banków proponuje swoim klientom, oraz tym nowym, kredyt konsolidacyjny. Duża konkurencja to korzystna sytuacja przede wszystkim dla osób poszukujących takiej oferty, warto jednak od czasu do czasu przejrzeć ranking kredytów konsolidacyjnych porównujący w zestawianiu najważniejsze kryteria wpływające na całkowity koszt pożyczki - aktualny ranking dostępny na stronie oszczednoscionline.pl. W ten sposób można znaleźć propozycję w pełni odpowiadającą naszym oczekiwaniom. Później nie pozostaje nic innego jak udać się do wybranego banku i sprawdzić, czy będzie on skłonny udzielić nam kredytu.

Zanim podpiszesz umowę

Przed podpisaniem umowy trzeba oczywiście dokładnie zapoznać się z jej warunkami i sprawdzić, czy rzeczywiście będzie to w naszej sytuacji najbardziej korzystne rozwiązanie. Może się okazać, że dłuższy okres kredytowania przełoży się na zwiększenie całkowitego kosztu pożyczki, co w niektórych sytuacjach jest mniej opłacalne, niż spłacanie kilku długów w różnych bankach na dotychczasowych zasadach. Oprócz tego należy uwzględnić wysokość prowizji i opłat dodatkowych.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz